Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

RVS zagen, let op besmetting

02-11-2016, Tags:RVS zagen

"Ik zie veel metaalbedrijven RVS zagen op een staalzaag, dat weigeren wij. Je loopt namelijk kans op besmetting, en dat kan weer roestvorming veroorzaken op het RVS." Ronnie Jansen is vestigingsmanager bij MCB Direct Beuningen en heeft zojuist een nieuwe RVS-zaag gekocht. Ronnie is kritisch op het gebruik: "We zagen op deze machine enkel RVS soorten. Dit verlangen onze klanten ook van ons. Daarnaast wordt in het magazijn ook het RVS gescheiden opgeslagen." Een gesprek over nieuw ‘speelgoed’ voor MCB Direct Beuningen.

Enthousiast over een nieuwe RVS zaag

"De oude zaagmachine was versleten, hij was inmiddels aan vervanging toe. Vorig jaar begon hij mankementen te vertonen en viel regelmatig uit door veroudering. Het was dus tijd voor een nieuwe zaagmachine. Je zag het enthousiasme bij onze medewerkers toen de machine arriveerde. De omkasting ziet er heel gelikt uit en hij kan meer dan we gewend waren.

"Qua automatisering is het een hele verbetering, op deze machine zit een bepaalde intelligentie. Hij denkt met ons mee. Aan de hand van een tool kun je bijvoorbeeld aangeven welke kwaliteit het materiaal is en dan weet hij hoe snel hij mag zagen en wat de zaksnelheid is." Hoe werkt dat in praktijk? "Op een touchscreen geef je aan wat je wilt, de foutkans is minimaal omdat de machine meedenkt. De besturing is slimwaardoor slijtage van de machine minder is. Je bent ook minder afhankelijk van het menselijk aspect. In het verleden was de duurzaamheid van de zaagbanden afhankelijk van wie er achter de machine stond, nu is dat minder persoonsafhankelijk." "De medewerkers zijn er heel blij mee. Ze werken er graag mee. Het heeft ons totaal twee dagen gekost om de machine op zijn plek en in werking te zetten.

RVS zagen bij MCB Direct

“Voor de aanschaf van een geschikte machine zijn we met verschillende leveranciers gaan praten, wat waren onze wensen en eisen en aan welke voorwaarden moest de machine voldoen. Uiteindelijk zijn we bij twee machineleveranciers gaan kijken, ze hadden al vrij snel een beeld van wat we nodig hadden. We zijn met onze logistiek medewerkers gaan kijken naar het gebruiksgemak en vanuit daar gekeken wat we specifiek nodig hadden: wat is het bereik bijvoorbeeld." En wat kan nu gezaagd worden? "We kunnen nu van 20 tot 460 mm diameter RVS zagen, de oude machine kon maximaal tot 400 mm zagen. De klantvraag wordt steeds groter. Uiteindelijk is het de Kasto WINA4.6 geworden, 4.6 staat voor 460 millimeter.

"De snelheid is nu ook hoger, we kunnen méér stuks per uur doen. En daar heeft de klant, vooral bij spoedopdrachten, zeker baat bij. Bij grotere series kunnen we ook onbemand 's nachts draaien. We gaan dan om 17.00 weg en 's morgens ligt het klaar op de zaag. En voor wie doen jullie dat? "We werken voornamelijk voor machinefabrieken en metaaldraaierijen, maar ook voor scholen, en technische diensten.

"De machine is ook perfect voor ons MetaalTotaal Service-concept, we kunnen nu een nog breder scala aan producten zagen. Onze flexibiliteit en snelheid is daardoor ook verhoogd. Een hele vooruitgang, ik ben er erg blij mee."

MCB Direct Blog RVS zagen

MCB_Direct_Blog_RVSzagen2

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu