Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Wat is VMI?

26-09-2023, Jorg Eichhorn

VMI staat voor Vendor Managed Inventory. Hierbij beheert MCB Direct de voorraden in de gehele keten, zelf bij u als klant! Dit zorgt ervoor dat er altijd ‘voldoende beschikbaarheid’ is in plaats van een orderproces. Nieuwsgierig geworden? In deze blog neemt onze expert Jorg u mee in de wereld van VMI.

Wat houdt VMI in en waarom biedt MCB dit aan?

Wanneer VMI wordt toegepast, zorgt MCB Direct ervoor dat uw voorraad ten alle tijden op peil is. Door gemaakte afspraken met u als klant zorgen wij ervoor dat uw voorraad nooit onder een minimale en boven een maximale voorraadniveau komt. Naast het beheer van de voorraad zorgt VMI ook voor een stukje duurzaamheid. MCB Direct bepaalt namelijk de tijdstippen van voorraadaanvulling en reduceert hiermee onder meer het aantal transportbewegingen.

Het doel waarom MCB Direct VMI aanbiedt is heel simpel stelt Jorg, namelijk: “Door VMI grijpt de klant nooit mis. Ook in tijden van schaarste zal de klant bij haar producten kunnen. Een mooi voorbeeld is een klant van MCB Direct die helemaal geen last heeft gehad van Corona. Doordat de klant een VMI koppeling had met MCB werd zijn voorraad continu op peil gehouden en kon MCB Direct snel schakelen als zij een trend zagen in de markt. Hierdoor had de klant altijd een voorraad en konden zij zich gewoon focussen op hun core business.”

Wat voor voordelen biedt VMI en welke mogelijkheden zijn er?

VMI brengt een groot aantal voordelen met zich mee. Naast dat de klant nooit misgrijpt op materialen heeft VMI ook de volgende voordelen:

  • De klant heeft minder voorraad op de vloer.
  • Just-in-time leveringen.
  • Vermindering van het aantal spoedbestellingen en leveringen.
  • Vereenvoudiging van het order- en facturatieproces.
  • Geoptimaliseerde productieplanning.
  • Meer vertrouwen tussen klant en leverancier.

VMI is in essentie voor iedere klant hetzelfde, alleen worden er klant specifieke afspraken gemaakt die voor iedere klant anders zijn. MCB zorgt er dus voor dat er altijd maatwerk geleverd wordt. Klanten kunnen hierbij aangeven of ze minimale- en maximale voorraad belangrijk vinden, of juist just-in-time leveringen. Zo kan er gestuurd worden op de dingen die u als klant belangrijk vindt

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu